TRENDY W BUDOWNICTWIE 2018

Minimalizm, stonowane kolory, naturalne materiały, energooszczędność, funkcjonalne przestrzenie to największe trendy w 2018 roku. Na takie rozwiązania decyduje się bardzo duża ilość klientów, którzy udają się do architektów po projekty.

  1. Minimalizm - To ponadczasowa opcja! Obecnie modny jest w bardzo wielu dziedzinach. W budownictwie minimalizm daje wrażenie elegancji a proste bryły praktycznie pasują do każdego otoczenia. Często Geometryczne bryły, proste dachy o niewielkim stopniu nachylenia z możliwością zagospodarowania na nich tarasów to ogromna funkcjonalność dająca satysfakcje na wiele lat.
  2. Drewno, kamień i stonowane kolory - Naturalne materiały takie jak drewno i kamień bardzo często stosuje się we fragmentach elewacji. Kolory elewacji głównie skupiają się na szarościach, beżach i bieli.
  3. Energooszczędność - W dzisiejszych czasach domy buduje się z myślą o jak najmniejszym zapotrzebowaniu energii na ich ogrzanie. Ociepla się ściany, dach i podłogi. Do ogrzewania stosuje się rozwiązania ekonomiczne i współgrające z naturą, takie jak kotły i pompy ciepła. Dodatkowo można zamontować solary, które zaopatrzą budynek w ciepłą wodę.
  4. Funkcjonalna przestrzeń - Duże powierzchnie, otwarta część dzienna z możliwością wyjścia na taras to bardzo korzystne i wygodne opcje. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się kuchnią z jadalnią połączoną z salonem. Charakterystyczne są duże przeszklenia, które dają wrażenie jeszcze większej przestrzeni.

ZALETY DOMÓW PASYWNYCH

Największym walorem domów pasywnych jest wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Poza tym, inwestycja w taką budowę daje nam wiele innych korzyści:

  1. Mniejsze koszty - Dzięki zmniejszonemu zużyciu energii koszty można zredukować nawet do 75%! W porównaniu z domami klasycznymi różnicę można zauważyć już po pierwszym roku użytkowania.
  2. Własny system dostaw energii - Dom praktycznie sam zasila się energią wiatrową, słoneczną czy ziemną. Użytkownik nie jest uzależniony surowców od naturalnych, takich jak węgiel czy ropa.
  3. Kontrolowany system wentylacji - Bardzo ważna cecha! Powietrze w pomieszczeniach nieustannie jest wymieniane na świeże. Zapachy z kuchni, wilgotne powietrze z łazienek oraz inne zanieczyszczenia z pokoi zastępowane są powietrzem z zewnątrz. System jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ zmniejsza ilość kurzu i pyłów.
  4. Komfort mieszkania - Domy pasywne umożliwiają utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach przez cały rok. Co więcej, powietrze ma stałą, odpowiednią wilgotność. Domy pasywne gwarantują nam w przyszłości mniejszą ilość napraw i remontów, ponieważ przy ich budowie nie ma miejsca na błędy konstrukcyjne. Przyczynia się do tego m.in. zastosowanie dobrych materiałów izolacyjnych na ścianach.
  5. Skandynawski wygląd - Domy charakteryzują się minimalną formą i prostą kolorystyką. Okna usytuowane są od strony północnej, przeważnie są małe. Natomiast, od południa umieszcza się większe przeszklenia.
architekt chojnice
architekt chojnice

budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne

budynki przemysłowe: hale, warsztaty, magazyny

budynki użyteczności publicznej m.in. sklepy, salony usługowe, lokale gastronomiczne

operaty wodno-prawne (zbiorniki wodne, pomosty, odwodnienia itd.)

przebudowy i rozbudowy obiektów istniejących

SOCIAL MEDIA

GoProject Chojnice

Misją naszej pracowni jest świadczenie kompleksowych usług w zakresie inwestycji budowlanych. Naszym celem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom klienta. Oferujemy gwarancję pełnego zadowolenia z wykonywanych przez nas usług.

Dążymy do najwyższej jakości i efektywności realizowanych przez nas prac. Bezpośrednio rozpoznajemy potrzeby klienta, zapewniamy indywidualną ścieżkę współpracy tak, aby każdy mógł poczuć się wyjątkowo.

Adres

Biuro Projektowe
Goproject Adam Kubat

Chojniczki
ul. Chojnicka 18
89-600 Chojnice

NIP: 555 200 70 43

Kontakt

Email:
kontakt@goproject.com.pl

Telefon:
+48 884 757 815