TRENDY W BUDOWNICTWIE 2018

Minimalizm, stonowane kolory, naturalne materiały, energooszczędność, funkcjonalne przestrzenie to największe trendy w 2018 roku. Na takie rozwiązania decyduje się bardzo duża ilość klientów, którzy udają się do architektów po projekty.

  1. Minimalizm - To ponadczasowa opcja! Obecnie modny jest w bardzo wielu dziedzinach. W budownictwie minimalizm daje wrażenie elegancji a proste bryły praktycznie pasują do każdego otoczenia. Często Geometryczne bryły, proste dachy o niewielkim stopniu nachylenia z możliwością zagospodarowania na nich tarasów to ogromna funkcjonalność dająca satysfakcje na wiele lat.
  2. Drewno, kamień i stonowane kolory - Naturalne materiały takie jak drewno i kamień bardzo często stosuje się we fragmentach elewacji. Kolory elewacji głównie skupiają się na szarościach, beżach i bieli.
  3. Energooszczędność - W dzisiejszych czasach domy buduje się z myślą o jak najmniejszym zapotrzebowaniu energii na ich ogrzanie. Ociepla się ściany, dach i podłogi. Do ogrzewania stosuje się rozwiązania ekonomiczne i współgrające z naturą, takie jak kotły i pompy ciepła. Dodatkowo można zamontować solary, które zaopatrzą budynek w ciepłą wodę.
  4. Funkcjonalna przestrzeń - Duże powierzchnie, otwarta część dzienna z możliwością wyjścia na taras to bardzo korzystne i wygodne opcje. Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się kuchnią z jadalnią połączoną z salonem. Charakterystyczne są duże przeszklenia, które dają wrażenie jeszcze większej przestrzeni.

ZALETY DOMÓW PASYWNYCH

Największym walorem domów pasywnych jest wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Poza tym, inwestycja w taką budowę daje nam wiele innych korzyści:

  1. Mniejsze koszty - Dzięki zmniejszonemu zużyciu energii koszty można zredukować nawet do 75%! W porównaniu z domami klasycznymi różnicę można zauważyć już po pierwszym roku użytkowania.
  2. Własny system dostaw energii - Dom praktycznie sam zasila się energią wiatrową, słoneczną czy ziemną. Użytkownik nie jest uzależniony surowców od naturalnych, takich jak węgiel czy ropa.
  3. Kontrolowany system wentylacji - Bardzo ważna cecha! Powietrze w pomieszczeniach nieustannie jest wymieniane na świeże. Zapachy z kuchni, wilgotne powietrze z łazienek oraz inne zanieczyszczenia z pokoi zastępowane są powietrzem z zewnątrz. System jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ zmniejsza ilość kurzu i pyłów.
  4. Komfort mieszkania - Domy pasywne umożliwiają utrzymanie stałej temperatury w pomieszczeniach przez cały rok. Co więcej, powietrze ma stałą, odpowiednią wilgotność. Domy pasywne gwarantują nam w przyszłości mniejszą ilość napraw i remontów, ponieważ przy ich budowie nie ma miejsca na błędy konstrukcyjne. Przyczynia się do tego m.in. zastosowanie dobrych materiałów izolacyjnych na ścianach.
  5. Skandynawski wygląd - Domy charakteryzują się minimalną formą i prostą kolorystyką. Okna usytuowane są od strony północnej, przeważnie są małe. Natomiast, od południa umieszcza się większe przeszklenia.
architekt chojnice
architekt chojnice

budynki mieszkalne jednorodzinne i wielorodzinne

budynki przemysłowe: hale, warsztaty, magazyny

budynki użyteczności publicznej m.in. sklepy, salony usługowe, lokale gastronomiczne

operaty wodno-prawne (zbiorniki wodne, pomosty, odwodnienia itd.)

przebudowy i rozbudowy obiektów istniejących

SOCIAL MEDIA

GoProject Chojnice

Misją naszej pracowni jest świadczenie kompleksowych usług w zakresie inwestycji budowlanych. Naszym celem jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i wymaganiom klienta. Oferujemy gwarancję pełnego zadowolenia z wykonywanych przez nas usług.

Dążymy do najwyższej jakości i efektywności realizowanych przez nas prac. Bezpośrednio rozpoznajemy potrzeby klienta, zapewniamy indywidualną ścieżkę współpracy tak, aby każdy mógł poczuć się wyjątkowo.

Adres

Biuro Projektowe
Go Project

Chojniczki
ul. Chojnicka 18
89-600 Chojnice

Kontakt

Email:
kontakt@goproject.com.pl

Telefon:
+48 884 757 815